Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
3228

Poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi

 

Papież Pius XII encykliką "Ad caeli Reginam" w 1954 roku wprowadził do kalendarza liturgicznego Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. W encyklice m. innymi czytamy: Naszą Apostolską Władzą wyznaczamy i ustanawiamy Święto Maryi Królowej, które cały świat winien obchodzić (...). Równocześnie zarządzamy, aby w tym dniu odnawiano poświęcenie ludzkości Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. To bowiem pozwala żywić niepłonną nadzieję, że nadejdą czasy pomyślne, rozjaśnione triumfem religii i chrześcijańskim pokojem.

Początkowo wspomnienie Maryi Królowej obchodzono 31 maja. W związku z posoborową reformą zostało przesunięte na 22 sierpnia, w oktawie uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Forma aktu poświęcenia jest dowolna, musi być jednak spełniony warunek: konieczne jest jednoznaczne wskazanie intencji, że poświęcamy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Możemy to uczynić w wymiarze prywatnym, rodzinnym, wspólnotowym czy też parafialnym.

Matko Zbawiciela, na nowo poświęcam się Twojemu Niepokalanemu Sercu. Poświęcam Ci moją wolę, rozum i uczucia, wszystkie myśli, słowa i uczynki, moje ciało i duszę. Całe życie moje składam w Twoje Serce. Rozporządzaj mną według Swojej świętej woli. Bądź Mistrzynią mego życia i gwiazdą przewodnią na drodze do zbawienia.

Niech w promieniach Twego Niepokalanego Serca kwitnie we mnie wiara, nadzieja i miłość, albowiem chcę odtąd być Twoim prawdziwym apostołem. Chcę dla Ciebie walczyć ze złem i wydzierać dusze z przepaści grzechu. Chcę walczyć na chwałę Twojego Serca, aby Je znano, kochano i służono Mu.

Moją modlitwę, Komunię świętą, moje prace, trudy i cierpienia składam przed tron Twego Syna jako zadośćuczynienie za wszystkie grzechy i zniewagi, które ranią Twoje Serce Niepokalane.

Przyjmij, o dobra Matko, tę moją ofiarę z siebie samego i wyjednaj mi łaskę pozostania wiernym aż do śmierci, bym mógł przez całą wieczność wysławiać miłosierdzie Serca Twego.

O Maryjo, króluj zawsze w sercu moim i prowadź mnie do Twego Syna. Amen.

Dzisiaj jest

środa,
25 listopada 2020

(330. dzień roku)

Święta

Środa, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męcz.