Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
5124

Poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi

 

Papież Pius XII encykliką "Ad caeli Reginam" w 1954 roku wprowadził do kalendarza liturgicznego Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. W encyklice m. innymi czytamy: Naszą Apostolską Władzą wyznaczamy i ustanawiamy Święto Maryi Królowej, które cały świat winien obchodzić (...). Równocześnie zarządzamy, aby w tym dniu odnawiano poświęcenie ludzkości Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. To bowiem pozwala żywić niepłonną nadzieję, że nadejdą czasy pomyślne, rozjaśnione triumfem religii i chrześcijańskim pokojem.

Początkowo wspomnienie Maryi Królowej obchodzono 31 maja. W związku z posoborową reformą zostało przesunięte na 22 sierpnia, w oktawie uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Forma aktu poświęcenia jest dowolna, musi być jednak spełniony warunek: konieczne jest jednoznaczne wskazanie intencji, że poświęcamy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Możemy to uczynić w wymiarze prywatnym, rodzinnym, wspólnotowym czy też parafialnym.

Matko Zbawiciela, na nowo poświęcam się Twojemu Niepokalanemu Sercu. Poświęcam Ci moją wolę, rozum i uczucia, wszystkie myśli, słowa i uczynki, moje ciało i duszę. Całe życie moje składam w Twoje Serce. Rozporządzaj mną według Swojej świętej woli. Bądź Mistrzynią mego życia i gwiazdą przewodnią na drodze do zbawienia.

Niech w promieniach Twego Niepokalanego Serca kwitnie we mnie wiara, nadzieja i miłość, albowiem chcę odtąd być Twoim prawdziwym apostołem. Chcę dla Ciebie walczyć ze złem i wydzierać dusze z przepaści grzechu. Chcę walczyć na chwałę Twojego Serca, aby Je znano, kochano i służono Mu.

Moją modlitwę, Komunię świętą, moje prace, trudy i cierpienia składam przed tron Twego Syna jako zadośćuczynienie za wszystkie grzechy i zniewagi, które ranią Twoje Serce Niepokalane.

Przyjmij, o dobra Matko, tę moją ofiarę z siebie samego i wyjednaj mi łaskę pozostania wiernym aż do śmierci, bym mógł przez całą wieczność wysławiać miłosierdzie Serca Twego.

O Maryjo, króluj zawsze w sercu moim i prowadź mnie do Twego Syna. Amen.