Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
251

Uroczystość 100. rocznicy objawień fatimskich

 

13 maja 2017 roku w naszej parafii, jako jedynej parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w archidiecezji lubelskiej, odbyła się główna diecezjalna uroczystość upamiętniająca 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Na uroczystość wierni z parafii przygotowywali się w czasie Misji św. W tym dniu gościliśmy w naszym kościele licznych pielgrzymów z sąsiednich parafii i z całej archidiecezji. Przybyło też wielu kapłanów wśród których byli i ci, którzy pracowali w naszej parafii.

O godz. 18.00 rozpoczęła się uroczysta Jubileuszowa Msza św. pod przewodnictwem ks. bp dr hab. Artura Mizińskiego, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski.

Na wstępie Mszy św. ks. prałat Józef Łukasz, proboszcz parafii powiedział: Gromadzimy się w naszej świątyni parafialnej, aby składając Bogu najświętszą ofiarę, naszą modlitwą objąć wszystkie intencje, które przynosimy do Maryi, jako naszej Matki. Ona przychodzi do nas i przez swoje wstawiennictwo wyprasza potrzebne łaski na drogi naszego życia. Chcemy dziękować Matce Bożej za to szczególne przesłanie jakie zostawiła nam w Fatimie, orędzie, które ukazuje nam, co mamy czynić, aby wypełniać wolę Jej Syna Jezusa Chrystusa.

W homilii ks. bp Artur Miziński mówił między innymi o nieustannie trwającej walce dobra ze złem w naszych czasach i o formie ocalenia świata ukazanej przez Matkę Bożą w Fatimie. Mówił: (…) Grzech pierwszych rodziców sprowadził na ludzkość śmierć, która mogła zostać pokonana tylko przez zbawczą mękę i śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa. Aby jednak odkupienie stało się naszym osobistym udziałem, musimy już dziś odwrócić się od grzechów, zwrócić nasze serca ku Bogu i ustawiczne przemieniać nasze życie. Takie ocalenie świata przekazała Matka Boża dzieciom z Fatimy, nawołując za ich pośrednictwem do odnowienia wiary, powrotu do Ewangelii, osobistego nawrócenia i pokuty. (…)

W darach ołtarza wierni z naszej parafii ofiarowali nową monstrancję, która posłuży nam do jeszcze piękniejszego przeżywania i uwielbiania Jezusa Eucharystycznego.

Na końcu uroczystości odbyła się procesja Eucharystyczna, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i ucałowanie relikwii dzieci z Fatimy - św. Franciszka i Hiacynty, w dniu ich kanonizacji przez papieża Franciszka, tj. 13 maja 2017 roku.

Na bieżącej stronie prezentujemy zdjęcia ze wspomnianej uroczystości.


13 maja 2017 r.

Msza św. Jubileuszowa w 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.

Powrót

Dzisiaj jest

sobota,
21 października 2017

(294. dzień roku)

Święta

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie bł

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia: