Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
5865

Ruch Światło-Życie u stóp Matki Bożej Fatimskiej

 

Cieszymy się, że wiele osób pogłębiając swoją wiedzę o objawieniach Matki Bożej w Fatimie, nawiedza nasz kościół, aby oddać cześć Pani Fatimskiej i ucałować relikwie św. Franciszka i Hiacynty.

W dniu 10 lipca 2017 roku gościliśmy w naszej parafii dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie pod opieką swoich animatorów i księży moderatorów. Trzynasty dzień rekolekcji oazowych jest dniem wspólnoty. W roku 100. rocznicy objawień fatimskich Ruch Światło-Życie przybył do naszej świątyni i parafii, której patronuje Matka Boża Fatimska, aby tu przeżywać swój dzień wspólnoty, a w nim podziękować Bogu za dar objawień i oddać się w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi, na wzór założyciela Ruchu Światło-Życie sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który swoje życie i całe dzieło oazowe zawierzył NMP Niepokalanej Matce Kościoła.

Diecezjalny moderator Ruch Światło-Życie, ks. Piotr Drozd o uczestnikach dnia wspólnoty powiedział: W trzynastym dniu rekolekcji, kiedy w programie przeżywa się tajemnicę Zesłania Ducha Świętego, grupy w wybranym miejscu spotykają się na dniu wspólnoty. Dzisiaj zgromadzili się uczestnicy Oazy Dzieci Bożych I stopnia odbywającej się w Siostrzytowie na terenie parafii w Biskupicach i Oazy Nowego Życia III stopnia, której gościny użyczył „Biskupiak” – Zespół Szkół im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Starsza grupa licząca ok. 70 osób, to młodzież nie tylko z archidiecezji lubelskiej, ale także z diecezji siedleckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej czy warszawskiej. Trwający pierwszy turnus to ponad 120 osób na dwóch Oazach odbywających się w Lublinie i w Siostrzytowie.

Tradycyjnie, na początku spotkania przed kościołem miało miejsce zawiązanie wspólnoty: prezentacja poszczególnych grup, wspólny śpiew i zabawa, prezentacja znaku i piosenki danej oazy.

Godzina świadectw, to kolejny punkt dnia wspólnoty, kiedy to uczestnicy rekolekcji dzielili się swoim doświadczeniem wiary i przeżywaniem rekolekcji.

W ramach Godziny Odpowiedzialności Misji, znalazło się również wezwanie do włączenia się w Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, poprzez zachowanie osobistej wolności od używek oraz ofiarowanie swej abstynencji czy modlitwy za osoby, które nie są w stanie samodzielnie uwolnić się od swoich zniewoleń i nałogów.

Najważniejszym punktem dnia była Eucharystia. Na końcu liturgii była możliwość ucałowania relikwii św. Franciszka i Hiacynty, dzieci z Fatimy.

Po Mszy św. był czas na agapę i wspólną zabawą.

Ruchowi Światło-Życie dziękujemy za udostępnienie fotografii z dnia wspólnoty!


10 lipca 2017

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie archidiecezji lubelskiej w naszej parafii.

Powrót