Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
5787

Misje Święte

 

W dniach od 6 do 14 maja 2017 roku przeżywaliśmy w naszej parafii Misje Święte, które pogłębiły i umocniły naszą wiarę, a jednocześnie przygotowały nas na tegoroczny Jubileusz Stulecia Objawień Fatimskich.

Przez ten czas wielkiej łaski, jakim są Misje Święte, prowadzili nas Misjonarze Świętej Rodziny. To przez ich posługę Bóg dokonał wielkich rzeczy w sercach wielu parafian. Przypomnijmy sobie główną treść i przesłanie poszczególnych dni Misji Świętych.

6 maja 2017 r. (sobota). Godz.18.00 - uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Misji Świętych.

W czasie liturgii odśpiewaliśmy hymn do Ducha Świętego. Następnie miało miejsce powitanie misjonarzy i przekazanie im symboli władzy w parafii: kluczy do kościoła, Ewangeliarza i nałożenie stuł.

7 maja 2017 r. (niedziela). Rozpoczęcie Misji Świętych.

Na wszystkich Mszach św. były głoszone nauki misyjne. Po Mszy św. o godz. 17.00 została wygłoszona I nauka misyjna dla młodzieży: "Pogaństwo-magia cała prawda błogosławieństwo i przekleństwo jak to rozumieć cz. 1", zakończona Apelem Maryjnym. Na nabożeństwo Maryjne (w niedzielę i następne dni) przynosiliśmy lampiony.

8 maja 2017 r. (poniedziałek). Dzień osobistej refleksji.

W dniach od poniedziałku do czwartku program Misji miał podobny schemat: Godz. 7.00 – Msza św. z nauką misyjną. Godz. 8.45 – modlitwy poranne. Godz. 9.00 – Msza św. z nauką misyjną. Godz. 16.00 – spotkanie misyjne dla dzieci. Godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo misyjne. Godz. 18.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich. Po Mszy św. nauki misyjne stanowe. Godz. 20.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich, zakończona Apelem Maryjnym połączonym z procesją wokół kościoła.

W poniedziałek była nauka misyjna dla kobiet.

9 maja 2017 r. (wtorek). Dzień żywej wiary.

W tym dniu odnowiliśmy przyrzeczenia z sakramentu chrztu świętego i bierzmowania. Na Msze św. przynosiliśmy świece.

We wtorek była nauka misyjna dla mężczyzn.

10 maja 2017 r. (środa). Dzień przebaczenia i pojednania.

Dzień spowiedzi misyjnej. O godz. 11.00 została odprawiona Msza św. z udziałem osób starszych, chorych z udzieleniem Sakramentu Chorych i z błogosławieństwem.

W środę była wygłoszona II nauka misyjna dla młodzieży: "Pogaństwo-magia cała prawda błogosławieństwo i przekleństwo jak to rozumieć cz. 2."

11 maja 2017 r. (czwartek). Dzień rodziny chrześcijańskiej.

Drugi dzień spowiedzi misyjnej. Był to dzień uroczystości misyjnej dla małżonków. Podczas Mszy św. miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo rodzin.

12 maja 2017 r. (piątek). Dzień pamięci o nieobecnych i dzień Krzyża.

Po Mszy św. o godz. 9.00 była odprawiona Droga Krzyżowa w intencji konających. O godz. 17.00 uczestniczyliśmy w nabożeństwie wdzięczności Bogu za zmarłych przodków, którzy przekazali nam życie, wiarę, którzy wywalczyli wolność. Zaś po Mszy św. o godz. 18.00 braliśmy udział w modlitwach ekspiacyjnych – wynagradzających Bożemu Majestatowi za grzechy parafii i ojczyzny.

13 maja 2017 r. (sobota). Jubileusz Stulecia Objawień Fatimskich. Odpust parafialny.

O godz. 12.00 w kościele było odprawione nabożeństwo dla dzieci przedszkolnych z błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym.

Główne uroczystości rozpoczęły się o godz. 17.00 Nabożeństwem Fatimskim. O godz. 18.00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej Jubileuszowej pod przewodnictwem ks. bp Artura Mizińskiego. Po Mszy św. było czuwanie modlitewne, uroczysta procesja wokół kościoła z lampionami zakończona zawierzeniem archidiecezji lubelskiej.

14 maja 2017 r. (niedziela). Dzień zakończenia Misji Świętych.

W tym dniu o godz. 17.00 została odprawiona uroczysta Msza św. na zakończenie Misji Świętych. Po Mszy św. miało miejsce nabożeństwo zakończenia Misji Świętych: procesja do Krzyża Misyjnego, odnowienie przyrzeczeń Krzyżowi Świętemu, adoracja Krzyża Misyjnego, błogosławieństwo apostolskie, przekazanie Ewangeliarza, stuł i kluczy od kościoła księdzu proboszczowi parafii oraz oficjalne podziękowanie misjonarzom.

Poniżej prezentujemy niektóre zdjęcia wykonane w czasie Misji Świętych w naszej parafii!


Misje Święte 2017

W dniach od 6 do 14 maja 2017 roku przeżywaliśmy w naszej parafii Misje Święte...

Powrót