Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
13226

ZUCHY


"Strażniczki Księżycowego Światła"

W Parafii Matki Bożej Fatimskiej od września 2005 działa prężnie 3 Lubelska Gromada Zuchowa .Strażniczki Księżycowego Światła.. Gromada do tej pory liczyła 16 zuchenek, jednak po wakacjach większość przeszła do harcerek i teraz ogłaszamy nabór wśród dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Drużynową jest instruktorka Marta Nowak.

Każdego roku gromada jeździ na zimowiska i kolonie, rajdy, oraz wycieczki. Zeszłej zimy zuchenki przeszły profesjonalny kurs nauki jazdy na nartach w Rąblowie pod okiem instruktora narciarstwa. Poza tym chodzimy razem na lodowisko, do lasu na ogniska, jeździmy do muzeów i galerii, a na zbiórkach świetnie się bawimy w gry, zabawy oraz co roku rywalizujemy wspólnie w turnieju gromad zuchowych oraz na festiwalu piosenki harcerskiej o tytuł najlepszej! (na festiwalu obroniłyśmy tytuł najlepszej już dwukrotnie). Organizowałyśmy również zabawę choinkową dla dzieci z ubogich rodzin w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Przede wszystkim gromada uczestniczy też w życiu Parafii. Bierzemy udział w mszach okolicznościowych i harcerskich, pomagamy w organizacji wart przy Grobie Pana Jezusa na Wielkanoc, przy procesji na Boże Ciało oraz wzięłyśmy udział w mszy i spotkaniu z Arcybiskupem Józefem Życińskim. Mamy nasze spotkania opłatkowe, jajeczka wielkanocne oraz akcje zarobkowe, na których zuchenki prezentują swoje rękodzieła.

Zbiórki odbywają się w salce przy kościele w każdą sobotę od 9:00 do 10:30. Wszystkie dziewczynki z klas 1-3 szkoły podstawowej serdecznie zapraszamy!

Kontakt do drużynowej: Marta Nowak, tel.: 508 590 524.