Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
179305

          XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2017

1. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, którego hasłem jest: „Idźcie i głoście”. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji.

2. W środę – 18 października - wypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który jest Patronem Służby Zdrowia. W naszym modlitwach prywatnych pamiętajmy o wszystkich pracownikach Służby Zdrowia.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich Pracowników Służby Zdrowia na uroczystości patronalne ks. czci św. Łukasza, które odbędą się w Archikatedrze Lubelskiej w środę 18 października o godz. 19.oo. Mszy św. przewodniczył będzie arcybiskup Stanisław Budzik.

4. W piątek przeżyliśmy piękną uroczystość ku czci Matki Bożej związaną z 100 rocznicę zakończenia objawień w Fatimie. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej uroczystości, włączyli się w zorganizowanie procesji, paniom z przygotowanie ciasta i innym, którzy przyczynili się do uświetnienie tej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziś po Mszy św. godz. 17.oo w odbędzie się spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z grupy pierwszej.

6. Młodzież z KSMu przygotowała książeczkę z własnymi rozważaniami różańcowymi, które można nabyć po każdej Mszy św. przed kościołem. Dobrowolne ofiary z zakupu książeczek będą przeznaczone na Wymarzony rekolekcyjny Dom Młodych w Częstoborowicach.

7. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Św. i przystępujących do Komunii Św.

8. Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, w których modlitwą i pamięcią obejmiemy naszych bliskich zmarłych. Modląc się za zmarłych, wyznajemy naszą wiarę w życie wieczne, wyrażamy zmarłym naszą miłość i spłacamy dług wdzięczności za wszelkie dobro, które od nich otrzymaliśmy. Modlitwą Kościoła za zmarłych w listopadzie są wypominki. Rodzinom, które w ubiegłych latach zamawiały wypominki, w tym tygodniu zostaną  przekazane kartki wypominkowe. Na kartkach tych wypisany jest dzień, w którym będziemy się modlić za tych zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są również na stolikach przy wejściu do kościoła.

9. Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza pracowników kolei, emerytów i rencistów do uczestnictwa w XXXIV Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę w dniach 4-5 listopada. Szczegółowe informacje umieszczone są na tablicy przy wejściu do kościoła.

10. W dzisiejszą niedzielę kończymy zapisy na 9-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej – „Śladami Chrystusa” w dniach 27.04 – 5.05.2018 r. (w długi weekend majowy), którą organizuje nasza parafia z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym „Patron”.  

11. Przy stoliku z prasą jest do nabycia nasz parafialny kalendarz na rok 2018, który zawiera zdjęcia z ostatnich Misji parafialnych i uroczystości 100-lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na malowanie kościoła z ul. Wyzwolenia,  Zemborzyckiej, Sierpińskiego, Kochanowskiego, Pawłowa, Pockiej i Korczaka.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.  

14. W dzisiejszą niedzielę polecamy miłosierdziu Bożemu:

+ Mieczysław Samborski         - 5 rś

+ Wacław Pasikowski.....          - 4 rś

+ Marian Nieznaj.............          - 4 rś

Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć,

życzymy wszystkim obfitości łask Bożych,

opieki Matki Bożej Fatimskiej,

Świętego Jana Pawła II,

św. Franciszka i Hiacynty

Dzisiaj jest

sobota,
21 października 2017

(294. dzień roku)

Święta

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie bł

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia: