Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
318242

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021

1. W środę przeżyliśmy uroczystość ku czci Matki Bożej związaną ze 104 rocznicą zakończenia objawień w Fatimie. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej uroczystości oraz tym osobom, które przyczyniły się do jej uświetnienie składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Wszystkich pracowników służby zdrowia oraz osoby pragnące wyrazić swoją wdzięczność za ich pracę zapraszamy na uroczyste przeżywanie święta patrona św. Łukasza Ewangelisty i Lekarza 18 października br. O godz. 17.30 - modlitwa różańcowa, a o 18.00 Mszy Świętej w intencji Pracowników Służby Zdrowia będzie przewodniczył Biskup Józef Wróbel. Tegoroczne uroczystości odbędą się w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, przy ul. Staszica 16a w Lublinie. W naszym modlitwach pamiętajmy o wszystkich pracownikach Służby Zdrowia.

3. Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, w których modlitwą i pamięcią obejmiemy naszych bliskich zmarłych. Modląc się za zmarłych, wyznajemy naszą wiarę w życie wieczne, wyrażamy zmarłym naszą miłość i spłacamy dług wdzięczności za wszelkie dobro, które od nich otrzymaliśmy. Modlitwą Kościoła za zmarłych w listopadzie są wypominki. Rodzinom, które w ubiegłych latach zamawiały wypominki zostały przekazane kartki wypominkowe. Na kartkach tych wypisany jest dzień, w którym będziemy się modlić za tych zmarłych. Kartki wypominkowe są również wyłożone na stolikach przy wejściu do kościoła. Wypełnione czytelnie kartki wypominkowe składamy w zakrystii bądź na tacę.

4. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone już dzisiaj na tacę na potrzeby misji.

5. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu będą prowadzili zbiórkę do puszek środków finansowych, które będą  przeznaczone na wsparcie osób w kryzysie bezdomności i skrajnie ubogich. Zebrane ofiary będą przeznaczone na zakup leków, żywności oraz bielizny.

6. Także w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 13.30 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców.

    A po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie sie Wieczór Chwały organizowany przez wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca działające przy naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i uwielbienia Pana Boga.

7.W październiku – miesiącu poświęconym Matce Bożej nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i starszych. Zachęcamy również do odmawiania różańca w rodzinach.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i miesięcznika Różaniec.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół:

       z ul. Sieroszewskiego - 400 zł

10. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca:

     + Stefania Skoczylas z ul. Powojowej w 88 roku życia

      W dzisiejszą niedzielę polecamy również miłosierdziu Bożemu:


+ Helena Młynarska...   - 5 rś

+ Cezary Firlej............   - 3 rś

+ Józef Warmowski   - 3 rś

+ Ryszard Zomer  - 3 rś

+ Irena Muda        - 1 rś

 

Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć,

życzymy wszystkim obfitości łask Bożych,

opieki Matki Bożej Fatimskiej,

Świętego Jana Pawła II, 

świętych Franciszka i Hiacynty