Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
184475

            II NIEDZIELA  ADWENTU – 10.12.2017

1. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2.  Zapraszamy na Roraty ku czci NMP odprawiane w naszym kościele w poniedziałki, środy i soboty o godz. 7.oo; we wtorki, czwartki i piątki o godz. 18.oo.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się parafialne rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku włącznie. W niedzielę nauki rekolekcyjne głoszone będą dla dorosłych na Mszach św. o 7.00, 9.00, 10.3o i 12.00; dla dzieci na Mszy św. o godz. 13.30; dla młodzieży o 17.00. Rozłóżmy tak swoje prace i zajęcia, abyśmy mogli wziąć w nich udział i owocnie je przeżyć. Plan szczegółowy wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

4. Dziś po Mszy św. godz. 17.oo w odbędzie się spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z grupy trzeciej.

5. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. młodzież z KSM-u będzie prowadziła kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd KSMowiczów z naszej parafii.

6. Dzieci z Grupy Różańcowo-Misyjnej prowadzą przed kościołem kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na pomoc misjom.

7. W ramach akcji Caritas „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” w parafiach rozprowadzane są świece na stół wigilijny. W naszej parafii świece rozprowadzają członkowie Parafialnego Zespołu Caritas, a Akcja Katolicka sprzedaje kalendarze i kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży tych świec i kartek przeznaczony będzie na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z rodzin wielodzietnych i rodzin potrzebujących.

 8. Trwa roznoszenie opłatków świątecznych do poszczególnych rodzin w parafii. Opłatki roznoszą przedstawiciele Kółek Różańcowych, Legionu Maryi, Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, lektorów, ministrantów, Domowy Kościół i przedstawiciele poszczególnych ulic. Roznoszący opłatki mają ze sobą zeszyty z pieczęcią parafialną i rozdają świąteczny numer gazetki parafialnej „Jutrzenka”, który w całości poświęcony jest Misjom Św. i parafialnej uroczystości 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Prosimy o pomoc osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów malowania kościoła. Opłatki można pobierać dzisiaj po Mszach św. i w dni powszednie w kancelarii. 

9. W wyborach do Rady Duszpasterskiej w ubiegłą niedzielę wzięło udział 356 osób, które oddały 529 głosów (5 kart nieważnych). W wyniku wyborów, wejścia do Rady Duszpasterskiej z urzędu oraz nominacji ks. proboszcza, nową Radę Duszpasterską tworzy 16 osób. Lista Radnych umieszczona jest na tablicy ogłoszeń.

     Ślubowanie nowej Rady odbędzie się w przyszłą niedzielę 17 grudnia na Mszy św. o godz. 9.oo, a po Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie.

.... Jednocześnie składamy serdeczne podziękowanie dotychczasowym członkom Rady Duszpasterskiej za 5-letnią współpracę i wszelkie dobro, które wnieśli do życia wspólnoty parafialnej.

10. W ramach pomocy misjom przez zbiórkę makulatury na budowę studni dla ubogich mieszkańców Czadu na parkingu przy garażu od soboty 16 grudnia do wtorku ustawiony będzie kontener, do którego będzie można składać makulaturę.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na malowanie kościoła z ul. Brata Alberta, Broniewskiego, Reja, Stwosza.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego,  miesięcznika Różaniec i Tęczy (dla dzieci).

13. W minionym tygodniu zmarli: + Aleksander Mikuła z ul. Wyzwolenia w 89 rż, + Wiesław Nesteruk z ul. Śniadeckiego w 66 rż. W dzisiejszą niedzielę polecamy również miłosierdziu Bożemu:

+ Stanisław Podkowa.....          - 5 rś

+ Grzegorz Kamiński.......         - 3 rś

+ Wiesława Musik............        - 2 rś

Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć,

życzymy wszystkim obfitości łask Bożych,

opieki Matki Bożej Fatimskiej,

Świętego Jana Pawła II,

św. Franciszka i Hiacynty

Dzisiaj jest

czwartek,
14 grudnia 2017

(348. dzień roku)

Święta

Czwartek, II Tydzień Adwentu Rok B, II Wspomnienie św

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia: