Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
212985

           XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.07.2018

1. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.

2. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę 22 lipca upływa termin zapisów na 40. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wszyscy, którzy chcą wziąć w niej udział, a jeszcze nie dokonali zapisu, proszeni są, aby uczynili to w najbliższych dniach.

     Przez fundusz solidarnościowy „Idę z Tobą” można wesprzeć osoby w trudnej sytuacji materialnej.

3. W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii ksiądz z kościoła św. Piotra w Lublinie (kościół pojezuicki), który wygłosi słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary na remont kościoła.

4. Parafia nasza z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym „Patron” organizuje w dniach 21.01 – 01.02.2019 r. 12-dniową pielgrzymkę do Meksyku – sanktuarium MB w Guadalupe. Bliższych informacji udziela ks. proboszcz. Program pielgrzymki umieszczony jest na tablicy ogłoszeń i internetowej stronie parafii.

5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i miesięcznika Różaniec (numer podwójny). Przy stoliku z prasą można otrzymać ostatni numer naszej gazetki parafialnej Jutrzenka. 

6. W minionym tygodniu zmarli: + ks. kan. Janusz Krzak (były prob. w par. Siedliszcze) w 80 rż, w 58 roku kapłaństwa, + Janusz Boras z ul. Sienkiewicza w 62 rż. W dzisiejszą niedzielę polecamy również miłosierdziu Bożemu:

+ Wanda Rams................      - 5 rś

+ Krystyna Woźniak........        - 5 rś

+ Czesław Mikołajewicz.          - 4 rś

+ Wanda Mardoń.............       - 4 rś

+ Stanisław Lis.................      - 4 rś

+ Zbigniew Słowik...........        - 3 rś

Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć,

dzieciom, młodzieży na czas wakacji,

wszystkim przebywającym na urlopach

życzymy obfitości łask Bożych

i opieki Matki Bożej Fatimskiej,

 świętego Jana Pawła II

i św. Franciszka i Hiacynty

Dzisiaj jest

sobota,
21 lipca 2018

(202. dzień roku)

Święta

Sobota, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika