Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
293624

            NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – 22.11.2020

1. Dzisiejsza niedziela - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest ostatnią niedzielą w roku kościelnym. Uroczystość ta jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Składamy serdeczne podziękowanie członkom Akcji Katolickiej  i członkom KSM-u za wszelkie prace i inicjatywy podejmowane dla dobra wspólnoty parafialnej. Równocześnie składamy Akcji Katolickiej  serdeczne Bóg zapłać za ofiarę 200 zł złożoną na kościół.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

3. W przyszłą niedzielę – I Adwentu – w czasie Mszy św. o godz. 9.oo odbędzie się poświęcenie opłatków. W związku z pandemią nie będzie indywidualnego roznoszenia opłatków do domów. Opłatki będzie można otrzymać w niedziele i święta po Mszach św. przed kościołem oraz w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

4. Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskich rekolekcjach pt. "Oddanie33". Szczegóły umieszczone są na plakacie przy wejściu do kościoła.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół z ul.: Reja, Kochanowskiego, Iwaszkiewicza, Staffa i Nadrzecznej.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika Różaniec i Tęczy (dla dzieci).

7. W minionym tygodniu zmarli: + Ks. Piotr Sikora (wikariusz z archikatedry) w 45 rż i 20 roku kapłaństwa, + Stanisława Frant z ul. Sienkiewicza w 86 rż, + Janina Pasek z ul. Świętochowskiego w 80 rż. W dzisiejszą niedzielę polecamy również miłosierdziu Bożemu:

+ Robert Jałocha................... - 5 rś
+ Barbara Gęca.................... - 4 rś
+ Zbigniew Baran.................. - 4 rś
+ Maria Brus.. ....................... - 3 rś
+ Jerzy Świderski.................. - 3 rś
+ Krzysztof Zając.................. - 2 rś
+ Stanisław Czerwonka..........- 2 rś
+ Stanisława Odzioba............- 2 rś
+ Marta Mączka.................... - 2 rś
+ Mirosław Zawrzał................ - 1 rś
+ Marian Falba...................... - 1 rś

Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć,
życzymy wszystkim obfitości łask Bożych,
 opieki Matki Bożej Fatimskiej,
Świętego Jana Pawła II,
św. Franciszka i Hiacynty

Dzisiaj jest

środa,
25 listopada 2020

(330. dzień roku)

Święta

Środa, XXXIV Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męcz.