Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
300718

             II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  –28.02.2021

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się spotkanie członków Kółek Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się nasze rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji umieszczony jest na tablicy ogłoszeń oraz umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

    Chorych w domach z posługą sakramentalną odwiedzimy po V Niedzieli Wielkiego Postu. Rozłóżmy swoje prace i zajęcia tak, abyśmy mogli skorzystać z nauk rekolekcyjnych i szczególnego czasu łaski i miłosierdzia Bożego.

3.Najbliższy czwartek jest I miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy św. o godz. 18.oo.

4.Najbliższy piątek jest I miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Serca Pana Jezusa o godz. 7.oo i 18.oo. Spowiedź rano od godz. 7.oo i po południu od godz. 17.oo.

5. W najbliższą sobotę - I miesiąca - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi odprawione będzie o godz. 17.oo.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbierane będą do puszek ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

7. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa:

    Drogi Krzyżowej:

- dzieci -  w czwartek o godz. 17.15

- starszych - w piątek o godz. 17.oo

    Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 16.3o.

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 informuje, że zapisy dzieci do klas pierwszych rozpoczną się 1 marca 2021 r. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej szkoły.

9. Katolickie Niepubliczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek prowadzi rekrutację dzieci do przedszkola. Bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

10. Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem ministranci będą rozdawali kolejny numer naszej gazetki parafialnej Jutrzenka. Równocześnie składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na pokrycie kosztów druku.

11. Przez zbiórkę makulatury – wspieramy misjonarzy, którzy pracują w Afryce. Od najbliższej soboty 6 marca do wtorku 9 marca na parkingu przy garażu będzie ustawiony kontener, do którego będziemy mogli składać makulaturę.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na kościół z ul.: Łukasińskiego,  Michałowskiego, Broniewskiego i Pocka.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i miesięcznika Różaniec.

14. W minionym tygodniu zmarli: + Bolesław Bartnik z ul. Sierpińskiego w 90 rż., + Helena Stelmasiewicz z ul. Nadrzecznej w 98 rż.,  + Janusz Paradowski z ul. Reja w 73 rż. W marcu obchodzić będziemy rocznice śmierci i polecać miłosierdziu Bożemu dusze 101 zmarłych parafian. Lista rocznic wywieszona jest w gablocie w przedsionku kościoła. W dzisiejszą niedzielę polecamy również miłosierdziu Bożemu:

        + Bożena Błazińska.....    - 5 rś
        + Zofia Bielak..............     - 5 rś
        + Lucyna Paździor.......    - 5 rś
        + Łucja Szuraj.............     - 4 rś
        + Jerzy Krzysiak..........     - 2 rś
        + Helena Jarecka.........    - 1 rś
        + Eligiusz Misztal.........     - 1 rś

Na nadchodzący tydzień pracy i codziennych zajęć,
na trwający czas Wielkiego Postu
życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego,
.... opieki Matki Bożej Fatimskiej,
św. Jana Pawła II,
św. Franciszka i Hiacynty