Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
217704

        XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018

1. We wtorek wypada święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i patrona Młodzieży. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych modlitwach prywatnych.

2. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.

3. W najbliższą sobotę wypadają imieniny ks. Tomasza. Już dzisiaj składamy mu najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki MB Fatimskiej oraz zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 12.oo.

4. Do przyszłej niedzieli trwają zapisy młodzieży klas III Gimnazjum i klas VIII Szkoły Podst., która w parafii będzie przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W niedzielę 23 września po Mszy św. o godz. 17.oo odbędzie się spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania  wraz z rodzicami.

5. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej młodzież z KSMu będzie sprzedawać ręcznie robione różańce. Dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Alicji Mazurek, uczennicy pallotyńskiego liceum, która w lutym uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego leży w śpiączce i znajduje się w klinice "Budzik” w Warszawie. Pamiętajmy, że każde dobro wraca, dlatego gorąco zachęcamy do wsparcia.

6. Na parkingu przy garażu jest ustawiony kontener, do którego możemy składać makulaturę (do poniedziałku włącznie), wspierając w ten sposób misjonarzy pracujących w Afryce.

7. Parafia nasza z Franciszkańskim Biurem Pielgrzymkowym „Patron” organizuje w dniach 21.01 – 01.02.2019 r. 12-dniową pielgrzymkę do Meksyku – sanktuarium MB w Guadalupe. Bliższych informacji udziela ks. proboszcz. Program pielgrzymki umieszczony jest na tablicy ogłoszeń i internetowej stronie parafii.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za bezimienne ofiary złożone na prace przy kościele z ul. Makuszyńskiego, Nadrzecznej, Traugutta    .

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika Różaniec i Tęczy (dla dzieci).

10. W minionym tygodniu zmarli: + Halina Rak z ul. Nadrzecznej w 90 rż, + Janusz Kula z ul. Siemiradzkiego w 60 rż, + Henryk Typa z ul. Śniadeckiego w 82 rż. W dzisiejszą niedzielę polecamy również miłosierdziu Bożemu:

                    + Adela Pudełek               - 5 rś
                + Leon Górski..                 - 4 rś
                + Eugenia Wawrzyniak     - 3 rś
                + Hipolit Lisiak.                 - 3 rś
                + Krzysztof Kowalewski    - 1 rś
                + Janusz Kościelecki       - 1 rś
                + Marek Choina                - 1 rś 

Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć,
życzymy wszystkim obfitości łask Bożych,
 opieki Matki Bożej Fatimskiej,
Świętego Jana Pawła II,
św. Franciszka i Hiacynty

Dzisiaj jest

sobota,
22 września 2018

(265. dzień roku)

Święta

Sobota, XXIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę