Boże Ciało

Sonda

Czy potrzebna jest strona parafialna?


Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
372395

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się uroczystość obłóczyn prałackich ks. proboszcza. Obłóczyn tych dokona Administrator Archidiecezji Lubelskiej ks. bp Mieczysław Cisło. Prosząc o modlitwę w intencji ks. Prałata serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

2. W piątek wypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. U nas Msze św. będą odprawiane o godz. 7.oo, 9.oo, 17.oo i 18.oo. Na Mszy św. o godz. 9.oo, 17.oo i 18.oo będzie można złożyć przyrzeczenie i rozpocząć duchową adopcję dziecka. Duchowa adopcja jest zobowiązaniem się do codziennej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu dziesiątka różańca i specjalnej modlitwy w intencji dziecka.

3. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży serdecznie zaprasza do udziału w lubelskich obchodach Dnia Świętości Życia. Rozpoczną się one 25 marca 2011 r. przy Gmachu Głównym KUL o godz. 18.00. Idąc ulicami Lublina w MARSZU ŻYCIA przejdziemy do Archikatedry Lubelskiej, gdzie w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem bpa Mieczysława Cisło - Administratora diecezji, ze słowem ks. prof. Andrzeja Szostka, podziękujemy Bogu za dar życia, prosząc, abyśmy byli zawsze o nie odpowiedzialni.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się spotkania członków Kółek Różańcowych i zmiana tajemnic.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się nasze rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji na niedzielę jest następujący:
7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci
12.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
16.30 – Gorzkie Żale
17.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży
Rozłóżmy swoje prace i zajęcia tak, abyśmy mogli skorzystać z nauk rekolekcyjnych i szczególnego czasu łaski i miłosierdzia Bożego.

6. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane: dla dzieci - w czwartek o godz. 17.15, dla starszych - w piątek o godz. 16.oo (ze względu na Mszę św. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego) i Gorzkie Żale - w niedzielę o godz. 16.3o.

7. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

8. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas i Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę rozpoczną przed kościołem sprzedaż palm i kartek świątecznych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów dla dzieci w szkole.

9. W przyszłą niedzielę ukaże się kolejny numer naszej gazetki parafialnej Jutrzenka.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Naszej Arki.

11. W dzisiejszą niedzielę polecamy miłosierdziu Bożemu:
+ Mieczysław Maiński - 4 rś
+ Irena Frąk - 3 rś
+ Stanisław Korzonek - 3 rś
+ Andrzej Sławiński 1 - rś

 [1] 

Powrót